Настройка фортепіано і рояля

Музиченко
Володимир Анатолійович

Досвід роботи майстра - 20 років.

Настроєно більше 2 000 інструментів.

Відновленно 323 інструменти,
що вважались безнадійними.

 

Є запитання? Дзвоніть!

з 9 до 21, без вихідних

+38 (093) 77-65-199

настройка рояля

настроювач вищої категорії

 

настройка і ремонт фортепіано

Як доглядати за інструментом

 

 

 

Як відомо у кожного музичного інструмента є свій життєвий термін. Це ж стосується роялів і піаніно - час бере своє. Старе фортепіано перетворюється в руїни, і нам доводиться його утилізувати.

 

Втім, це не мобілка чи комп'ютер, які устарівають швидше, ніж виходять з ладу фізично. За умови дбайливого догляду і використання, ця річ може служити своїм власникам 100 і більше років.

 

Є деякі поради при виконанні яких Ви зможете зберегти Ваш інструмент на багато років, і які в майбутньому заощадять Ваші кошти і нерви.

 


 1. Пам′ятайте!

   


   Якщо Вам здається, що піаніно безнадійне, не поспішайте виставляти його в хлів, на вулицю чи хапатись за сокиру… Справжній стан інструменту й на скільки він підлягає ремонту може оцінити лише фахівець.

    

   Щороку слід запросити майстра, а для граючих два - три рази на рік для перевірки і настройки інструмента.

    

   Якщо Ви привозите фортепіано серед зими, то перед настроюванням дайте йому «відтанути» протягом доби, не відкривайте верхню і клавіатурну кришки, після морозу при кімнатній температурі в процесі відтавання окремі деталі можуть покритися вологою - дайте їй випаруватися самій, а вже після просушки протріть інструмент сухою ганчіркою.

    

   Намагайтеся не пересувати піаніно після його остаточної установки - це може негативно вплинути як на його зовнішній стан, так і на стрій. Від ударів піаніно розстроється куди швидше, ніж від частої гри на ньому.

    

   Намагайтеся не бити з надмірною силою по клавішах, інакше візиту майстра Вам не уникнути. Систематичні удари можуть взагалі привести до того, що можуть порватись струни і поламатись молоточки. Якщо дуже не пощастить, то фортепіано відремонтувати буде неможливо, і догляд йому вже не знадобиться. Не бийте інструмент, якщо у Вас не вийшло зіграти етюд. Щоб зігнати злість, знайдіть місце на стіні на рівні голови.

    

   Самий страшний ворог інструменту - це міль і миші. Вони знищують деталі, виготовлені з натуральної шерсті - молоточки, демпфери і прокладки. Та й сам корпус є чудовим для них житлом, тож, якщо не бажаєте втратити ще й вашу улюблену шубу (якщо вже Вам не шкода піаніно), то підвішуйте всередині на болтах, за допомогою яких кріпиться механіка, мішечки з нафталіном, гвоздикою, тютюном або лавандою, але ні в якому разі не посипати клавіші засобами захисту, а також не використовуйте розпилювачі проти молі. Також підійдуть засоби проти молі які можна приклеїти всередині фортепіано на липучках.

    

   Саме елементарне, але часом чомусь найважче у виконанні: протирайте піаніно хоча б іноді від пилу! Для протирання пилу найкраще підійде звичайна фланелева і, що дуже важливо, суха ганчірка. Не застосовуйте на піаніно поліролі, оскільки ви ніколи не знаєте яку хімічну реакцію викличе контакт із лаком, яким вкрита поверхня фортепіано. З цієї ж причини не намагайтесь самостійно полакувати Ваш інструмент.

    

   Ніколи не ставте на інструмент нічого з водою: вази з квітами, кімнатні рослини, які потрібно поливати, акваріуми. Рано чи пізно ви обов'язково заллєте інструмент, що неминуче приведе до серйозних пошкоджень поверхні і механіки, окислення струн. Не варто класти на нього важкі предмети. Можна поставти свічники, статуетки або фото в рамочках. Нічого не ставте всередину піаніно, не перетворюйте його в склад непотребу, а пляшки дають сторонні призвуки від вібрації - це погана схованка. Поважайте предмет, який створений для того, щоб творити! Також піаніно або рояль потрібно періодично чистити пилососом.

    

   Один з найбільш суперечливих моментів. Часто мені ставлять питання: чи треба ставити ємності з водою всередину піаніно. Трапляється, люди чують поради від “майстрів” про необхідність таким чином підтримувати необхідний рівень вологості в піаніно. Отже, даю відповідь. Воду ставити не “треба”, але “можна”. Я рекомендую робити це як засіб компенсації втрати вологи в зимовий (тобто опалювальний) період, коли рівень вологості приміщень різко знижується, але лише в будинках із центральним опаленням (не пічним), як правило - багатоповерхових.

    

   Зайва волога викликатиме появу плісняви на дерев'яних деталях і їх набрякання, а також будуть іржавіти струни. Як виняток можна застосовувати цей спосіб для інструментів, які слабко тримають стрій.

    

   Щоб інструмент не розсихався, не ставте інтрумент на теплу підлогу, поблизу батарей чи інших опалювальних приладів, він повинен знаходитися від них на відстані 2 метри, - оскільки пересушування нанесе серйозну шкоду інструменту. З тієї ж причини постарайтеся поставити його так, щоб на нього не падали прямі сонячні промені - це сушить інструмент і негативно впливає на лакове покриття, яке від довгого впливу променів вигоряє і лущиться. Ідеальною для піаніно буде середня кімнатна температура від +15° C до 22° C.

    

   Головний показник приміщення - вологість. Норма для фортепіано 40-65%. Якщо нижче 40 - треба рівномірно по всьому приміщенню, де є інструмент, підвищувати вологість до норми: можна накрити батарею ковдрою, якщо сильно гріє, можна ставити під батарею кювети з водою, або розпилювати воду, тримати кімнатні рослини, акваріум.

    

   Я сподіваюсь, Ви дослухаєтесь до моїх порад, і це дозволить зберегти Ваше фортепіано на довгі роки.

   настройка і ремонт фортепіано
Настройка фортепіано і рояля

ремонт і настройка фортепіано

 

Досвід роботи майстра - 20 років

Настроєно більше 2 000 інструментів.

Відновленно 323 інструменти,
що вважались безнадійними.

 

Є запитання? Дзвоніть!

з 9 до 21, без вихідних

Музиченко
Володимир Анатолійович

8 (952) 244-33-43

настройка рояля